1. W zeszły poniedziałek odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej w 107 rocznicę objawień w Fatimie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w uroczystości, wspólną modlitwę, pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, przygotowanie dekoracji kościoła, oprawę liturgiczną i muzyczną.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – o godz. 12.oo rocznica I Komunii św. Przed kościołem w dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka ofiar do puszek na organizację II Dnia Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, który zaplanowany jest na 23 czerwca w Wąwolnicy. Prosimy organizatorów o kilka słów na ten temat.
 3. Jutro wypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo i 18.oo. Nabożeństwo majowe o godz. 16.3o.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.3o. Zachęcamy także od odmawiania Litanii Loretańskiej do Matki Bożej przy przydrożnych krzyżach i kaplicach.
 5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych SILOE – na organizację rekolekcji.
 6. Ks. Abp Stanisław Budzik zaprasza nas na Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”, który przejdzie ulicami Lublina 26 maja oraz kieruje do nas list. Wysłuchajmy…
 7. W niedzielę 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość jubileuszu małżeństw. Do Jubilatów zostały wysłane zaproszenia na tę uroczystość. Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w tej uroczystości, abyśmy dla nich przygotowali pamiątkowe obrazki.
 8. Zapraszamy na I Festyn Parafialny dla Rodzin 9 czerwca w niedzielę w godz. od 13.oo do 16.oo. Zaplanowane są różne atrakcje i niespodzianki. Będą organizowane konkursy, gry i zabawy z nagrodami i stąd nasza prośba o przekazywanie na ten cel różnych artykułów – przedmiotów, które będą nagrodami w tych konkursach i zabawach. Można je przynosić do kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. Najbliższa niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 11. W zeszłym tygodniu zmarł + Stanisław Siwko z ul. Staffa w 77 r.ż., – pogrzeb 20 maja o g. 14.oo – Majdanek.
 12. Dzisiaj polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych:

+ Teresa Kitajewska – 5 rś

+ Jan Martyniuk – 5 rś

+ Mieczysław Szczygieł – 4 rś

+ Artur-Piotr Kamola – 3 rś

+ Genowefa Flis – 2 rś

 

 

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.

Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.

Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia.

Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia!

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław

Lublin, dnia 16 maja 2024 r.