1. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 9.oo.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się także dzisiaj o godz. 18:00.

Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

  1. Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o 16.15. Program modlitw wypominkowych z podaniem dnia i ulicy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  2. Chcemy jako parafia udzielić pomocy finansowej na operację serca małej Emilii – naszej parafiance. W imieniu rodziców zwracamy się z prośbą o pomoc. Po zakończeni Mszy św. przy kościele możemy złożyć ofiarę do puszki na ratowanie serduszka malutkiej Emilki.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się kurs dla małżonków w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  4. W piątek – 11 listopada – wypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. Jest to dzień wdzięczności Bogu za odzyskaną wolność, modlitwy za tych, którzy za Ojczyznę oddali życie i prośby, aby Bóg dał Ojczyźnie pomyślny rozwój i chronił od wszelkich niebezpieczeństw. Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo i 18.oo.

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik (zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego) udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. (piątek, Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

6. W przyszłą niedzielę – 13-go – w dniu objawień fatimskich, po Mszy św. o godz. 17.oo, Różaniec fatimski, wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę do puszek będą przeznaczone na pomoc bezdomnym, którymi opiekuje się nasza archidiecezjalna CARITAS.

  1. W związku z upływem kadencji Rad Duszpasterskich, w całej Archidiecezji trwa zgłaszanie kandydatów do nowych Rad Duszpasterskich. Terminarz wyborów w naszej Parafii jest następujący:

– Od dzisiaj do niedzieli 20 listopada przy wyjściu z kościoła będzie znajdowała się urna z napisem RADA DUSZPASTERSKA oraz kartki, na których zgłaszamy jednego lub dwóch kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Wypełnione kartki wrzucamy do urny.

– Ogłoszenie listy kandydatów nastąpi w niedzielę 27 listopada. Z ogłoszonej listy wybierać będziemy 10 radnych w niedzielę 4 grudnia.

Kandydatami na członków do Rad Duszpasterskich mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką

  1. Za trzy tygodnie rozpoczniemy Adwent. Ale już dzisiaj chcemy poinformować, że w naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie odprawiana Msza święta RORATNIA o godzinie 6.00 rano, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. W związku z tą dodatkową mszą św. są wolne intencje.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół:

z ul. Traugutta 300 zł., z ul. Sieroszewskiego 400 zł

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  2. W zeszłym tygodniu zmarł w 74 r.ż. pracujący w naszej Parafii w latach 1983 do 1985

+ Ks. Prałat Stanisław Dziwulski – wieloletni Proboszcz par. pw. św. Józefa w Lublinie

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 5 listopada (sobota) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa w Lublinie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 6 listopada (niedziela) o godz. 14.00 w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej.

Po Mszy złożenie Ciała na cmentarzu parafialnym w Niedrzwicy Kościelnej.
https://archidiecezjalubelska.pl/blog/zmarl-ks-stanislaw-dziwulski/

Z naszej parafii zmarli:

+ Marta Łyp z ul. Sierpińskiego w 78 r.ż – pogrzeb:, 7.11 o godz. 15.00 w Głusku

+ Eugeniusz Marzec z ul. Iwaszkiewicza w 76 r.ż. – pogrzeb: 8.11 o godz. 15.00 w Głusku

W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

 

+ Genowefa Palusińska – 4 rś

+ Anna Rzeźnik – 4 rś

+ Barbara Jałocha – 2 rś

+ Krystyna Nowak – 2 rś

+ Marianna Kowalczyk – 2 rś

+ Maria Robak – 1 rś

+ Anna Flis – 1 rś

+ Genowefa Guziak – 1 rś

+ Anna Dudzińska – 1 rś