1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ojca Wiesława Zielonkę z zakonu ojców Oblatów Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże. O. Wiesława wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami na misyjną działalność Zakonu nabywając kalendarze misyjne.
 2. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o godz. 19.oo.
 3. We wtorek – 1 listopada –  wypada uroczystość Wszystkich Świętych. W uroczystość tę czcimy tych, którzy po ziemskim życiu osiągnęli chwałę nieba. Są oni dla nas wzorem i zachętą w dążeniu do świętości, a swoim wstawiennictwem orędują za nami u Boga. Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych odprawiane będą o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 12.oo i 17.oo. Po Mszy św. o godz. 17.oo odbędzie procesja żałobna wokół kościoła.
 4. W środę 2 listopada w Dzień Zaduszny naszą modlitwą i pamięcią obejmujemy naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając w tych dniach cmentarze i groby naszych zmarłych nie zapominajmy o uczestnictwie we Mszy św., o ofiarowaniu Komunii św. w ich intencji. Modląc się za nich, wyznajemy naszą wiarę w życie wieczne, wyrażamy zmarłym naszą miłość i spłacamy dług wdzięczności za dobro, które od nich otrzymaliśmy. Msze święte w Dzień Zaduszny odprawiane będą: o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo i 18.oo. Msza św. o 18.oo – odprawiona będzie w intencji zmarłych parafian i zmarłych poleconych w wypominkach, a po mszy św. odbędzie się procesja żałobna wokół kościoła.
 5. W listopadzie modlitwą różańcową obejmiemy naszych bliskich zmarłych zgłoszonych na kartkach wypominkowych, które zostały dostarczone do domów oraz są wyłożone na stolikach przy wejściu do kościoła. Wypełnione czytelnie kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź na tacę. Program modlitw wypominkowych z podaniem dnia i ulicy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku i przy wejściu do kościoła. Różaniec za zmarłych poleconych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach będzie odmawiany od czwartku 3 listopada w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.15.
 6. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 7. W tym tygodniu wypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

– W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.oo.

– W piątek – nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo. Spowiedź rano o godz. 7.oo i po południu od godz. 17.oo. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.oo

– W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.oo.

 1. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.oo, a spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się także w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. A ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
 2. Chcemy jako parafia udzielić pomocy finansowej na operację serca małej Emilii – naszej parafiance. W imieniu rodziców zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel. Przez cały tydzień będzie można złożyć ofiarę do skarbonek przy wyjściu z kościoła, można wysłać SMS charytatywny, wpłacić dowolną kwotę na SIEPOMAGA.PL, lub zrobić tradycyjny przelew – szczegóły na plakacie. 6 listopada przy kościele będzie zorganizowana kwesta na ratowanie serduszka malutkiej Emilki.
 3. Organizowane są: spotkania małżeńskie w Dąbrowicy oraz kurs dla małżonków w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Szczegóły na ulotce i na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Nasza Parafia z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 26.04 – 3.05.2023 r. 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa”. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Józef.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 6. Odczytać dekret Ks. Arcybiskupa: —————————> na drugiej stronie
 7. W zeszłym tygodniu zmarł z naszej parafii:

+ Henryk Żak z ul. Klonowica w 74 r.ż.

W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

+ Artur Kiełbus- 5 rś

+ Kazimierz Ciebiera – 3 rś

+ Helena Cybula – 3 rś

+ Helena Nazarewicz – 2 rś

+ Krystyna Bruszkiewicz – 1rś

+ Stanisław Mela – 1 rś

+ Krystyna Cioczek – 1 rś