1. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Kościele 96. Światowy Dzień Misyjny. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Będziecie moimi świadkami. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego, za które składamy Bóg zapłać.
  2. 28 października jest Odpust w kościele św Judy Tadeusza uroczyste msza święta o godzinie 18:00 przewodniczy ksiądz kanclerz Adam Jaszcz
  3. W przyszłą niedzielę 30 października będziemy gościć w naszej parafii ojca Wiesława Zielonkę z zakonu ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi słowo Boże, a my będziemy wspierać go naszymi modlitwami i ofiarami na misyjną działalność Zakonu nabywając kalendarze misyjne.
  4. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i starszych. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.
  5. Chcemy jako parafia udzielić pomocy finansowej na operację serca małej Emilii – naszej parafiance. W imieniu rodziców zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel. Od niedzieli 30 października przez cały tydzień będzie można złożyć ofiarę do skarbonek przy wyjściu z kościoła, można wysłać SMS charytatywny, wpłacić dowolną kwotę na SIEPOMAGA.PL, lub zrobić tradycyjny przelew – szczegóły na plakacie. A 6 listopada przy kościele będzie zorganizowana kwesta na ratowanie serduszka malutkiej Emilki.
  1. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, w których modlitwą i pamięcią obejmiemy naszych bliskich zmarłych. Modląc się za zmarłych, wyznajemy naszą wiarę w życie wieczne, wyrażamy zmarłym naszą miłość i spłacamy dług wdzięczności za wszelkie dobro, które od nich otrzymaliśmy. Modlitwą Kościoła za zmarłych w listopadzie są wypominki. Rodzinom, które w ubiegłych latach zamawiały wypominki zostały przekazane kartki wypominkowe. Na kartkach tych wypisany jest dzień, w którym będziemy się modlić za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są również wyłożone na stolikach przy wejściu do kościoła. Wypełnione czytelnie kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź na tacę.
  2. Organizowane są: spotkania małżeńskie w Dąbrowicy oraz kurs dla małżonków w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Szczegóły na ulotce i na plakatach w gablocie przed kościołem.
  3. Nasza Parafia z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 26.04 – 3.05.2023 r. 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa”. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Józef.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  5. W zeszłym tygodniu zmarli z naszej parafii:

+ Alfred Bodnarski z ul. Zamenhofa w 74 r.ż.
+ Zbigniew Zbroński z ul. Obrońców Lublina w 67 r.ż.
+ Czesław Mróz z ul. Fredry w 93 r.ż.
+ Józefa Skubisz z ul. Obrońców Lublina w 80 r.ż., której pogrzeb odbędzie się w piątek 28.10 o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku.

W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

+ Anna Ruśniak – 5 rś
+ Sebastian Jan Nowicki – 5 rś
+ Janina Mierzwa – 4 rś
+ Nadzieja Nowińska – 3 rś
+ Ryszard Zomer  – 3 rś
+ Zofia Wawerska – 2 rś
+ Stefan Mazur – 1 rś
+ Irena Muda        – 1 rś
+ Mieczysław Potręć – 1 rś
+ Maria Krzos – 1 rś
+ Urszula Jasik-Turowska – 1 rś