1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na misje.
  2. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o 19.oo
  3. W środę – 12 października – w przeddzień odpustu, o godz. 18.oo odprawiona będzie uroczysta Msza św. za zmarłych. Naszą pamięcią i modlitwą obejmiemy zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Możemy z racji tej uroczystości uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Warunkami uzyskania odpustu są: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św., dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego (np. Ojcze nasz). Prosimy o zgłaszanie zmarłych w zakrystii.
  4. W czwartek – 13-go października – wypada 105 rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie – to także nasz odpust parafialny. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.oo, 9.oo. Uroczysta Msza św. odpustowa w intencji Parafian i uczestników uroczystości odprawiona będzie o godz. 18.oo. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna wokół kościoła i błogosławieństwo. Przed Mszą św. o godz. 17.oo Godzinki ku czci NMP i Różaniec fatimski. Uroczystości odpustowe uświetni chór JUBILEUM.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodził będzie XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy. Jest to szczególny dzień refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II. Po Mszach św. przed kościołem, jak również na ulicach Lublina, zbierane będą do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej, lecz ubogiej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W ramach Dnia Papieskiego w naszej parafii będą rozprowadzane Kremówki Papieskie wraz z materiałami formacyjnymi przez młodzież z KSM, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjeżdżają do Lublina z Wadowic i trafiają do nas w cenie 7 zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

  1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 10 o godz. 18:00.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.
  3. Akcja Katolicka i Koła Żywego Różańca zapraszają na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu w sobotę 15 października. Koszt 100 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii.
  4. Nasza Parafia z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 26.04 – 3.05.2023 r. (w długi weekend majowy), 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa”. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Józef. Program pielgrzymki umieszczony jest również na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  6. W zeszłym tygodniu zmarli z naszej parafii:

+ Edward Szymuś z ul. Zemborzyckiej w 90 r.ż.

W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

+ Andrzej Kędzierski – 4 rś

+ Gabriela Stępień – 3 rś

+ Franciszek Buda – 2 rś

+ Stefania Skoczylas – 1 rś