1. W czwartek przeżyliśmy uroczystość ku czci Matki Bożej związaną ze 105 rocznicą zakończenia objawień w Fatimie. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości oraz tym osobom, które przyczyniły się do jej uświetnienia składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Jest to szczególny dzień refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II. Po Mszach św. przed kościołem, jak również na ulicach Lublina, zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej, lecz ubogiej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W ramach Dnia Papieskiego w naszej parafii są rozprowadzane Kremówki Papieskie wraz z materiałami formacyjnymi przez młodzież z KSM, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Cena 7 zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

  1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18:00.
  2. W środę 19 października – święto Służby Zdrowia. Tegoroczne obchody odbędą się w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Bp Adam Bab.
  3. Ofiary złożone do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje.
  4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.
  5. Nasza Parafia z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 26.04 – 3.05.2023 r. (w długi weekend majowy), 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa”. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Józef. Program pielgrzymki umieszczony jest również na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół:

z ul. Staffa 200 zł., z ul. Szymonowica 400 zł

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  2. W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

+ Józef Warmowski – 4 rś

+ Cezary Firlej – 4 rś

+ Krystyna Fila – 2 rś

+ Henryk Wojtysiak – 1 rś

Wszystkim Naszym Parafianom

życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku

oraz obfitego Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu