1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.30.

Zachęcamy także od odmawiania Litanii Loretańskiej do Matki Bożej przy przydrożnych krzyżach i kaplicach, które znajdują się na terenie naszej Parafii.

  1. Przyjmujemy już zapisy kandydatów do Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Będziemy je przyjmować do końca maja. Spotkanie dla Rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 4 czerwca o 18.oo.
  2. W niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość jubileuszu małżeństw, które w tym roku obchodzą  70-lecie, 60-lecie, 50-lecie i 25-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Do Jubilatów zostały wysłane zaproszenia na tę uroczystość. Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w tej uroczystości (w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie), abyśmy dla nich przygotowali pamiątkowe obrazki.
  3. W przyszłą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego do naszej parafii przybędzie
  4. Ihor Kozankiewicz – dyrektor Caritas Spes z Drohobycza na Ukrainie. Wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszki na budowę szpitala oraz na lekarstwa i żywność dla uchodźców.

Aby jeszcze lepiej wspomóc ks. Ihora ogłaszamy zbiórkę darów na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Będziemy zbierać rzeczy, o które prosił ks. Ihor: lekarstwa; opatrunki, pampersy dla dorosłych,

żywność, artykuły gospodarstwa domowego, środki czystości, pościel, ręczniki. Dary przynosimy do kancelarii parafialnej.

  1. Ks. Abp Stanisław Budzik zaprasza nas na Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”, który przejdzie ulicami Lublina 28 maja. Szczegóły na plakacie
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  3. W zeszłym tygodniu zmarł:+Witold Wilczyński z ul. Świętochowskiego- 69 rż
  4. Dzisiaj polecamy miłosierdziu Bożemu zmarłych:

+ Józef Skowronek – 5 rś

+ Henryka Oniszczuk – 5 rś

+ Teresa Kitajewska – 4 rś

+ Krystyna Wiśniewska       – 4 rś

+ Mieczysław Szczygieł – 3 rś

+ Janusz Grabias – 3 rś

+ Genowefa Flis – 1 rś