Witaj na stronach Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie!

niedziela, 23 czerwca, 2024

„Wieczorem owego pierwszego dnia… przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzeki (do Apostołów): „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 20, 19. 22-23).

Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w naszym kościele w czasie każdej Mszy św. w niedziele oraz w dni powszednie przed Mszą św.

Ponadto istnieje możliwość przystąpienia do spowiedzi św. z okazji I piątku miesiąca:

W I piątek od 6.45 do 7.30; od 17.00 do 18.30

Ponadto z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy organizowana jest spowiedź połączona z rekolekcjami adwentowymi i wielkopostnymi.

Prosimy bardzo serdecznie o jak najgłębsze przygotowanie się do sakramentu pokuty i pojednania (korzystając z modlitewnika). Zachęcamy do częstego jego przyjmowania oraz do nie odkładania spowiedzi w okresie przed świątecznym na ostatnie chwile.

Dodatkowe terminy spowiedzi okolicznościowych np. z okazji Wszystkich Świętych, Środy Popielcowej, Bożego Ciała zawsze są podawane w informacjach parafialnych.

Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła. I ja odpuszczam tobie grzechy w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (Formuła rozgrzeszenia).

Wartościowe rachunki sumienia przygotowujące
do Spowiedzi świętej:

http://www.wroclaw.paulini.pl/51,rachunek-sumienia

(…)