1. Dzisiejsza niedziela I Adwentu rozpoczyna Nowy Rok Kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem naszego przygotowania i radosnego oczekiwania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Są one przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne naszej Archidiecezji.
 3. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00.
 4. Podczas Mszy św. o godz. 9.oo odbędzie (odbyło) się poświęcenie opłatków, które roznoszone będą do poszczególnych rodzin. Serdecznie prosimy przedstawicieli poszczególnych ulic i osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki o pomoc w dostarczeniu opłatków dla rodzin z naszej parafii. Opłatki będzie można także otrzymać w zakrystii i w dni powszednie także w kancelarii parafialnej.
 5. Przez cały Adwent w naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie odprawiana Msza święta RORATNIA o godzinie 6.00 rano, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. A po Roratach w sali przy zakrystii zapraszamy dzieci i dorosłych na poczęstunek.

 6. Zgłoszenie dzieci do chrztu i konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o g.19.oo

7.W tym tygodniu wypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

– We czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.oo.

– W piątek – nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Serca Pana Jezusa o godz. 6.oo, 7.oo i 18.oo. Spowiedź rano o godz. 6.oo, 7.oo i po południu od godz. 17.oo. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.oo

– W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.oo.

 1. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.oo,
 2. W przyszłą niedzielęz racji dzisiejszego święta Cudownego Medalika, słynącego z wielkiej liczby nawróceń wśród osób, które go z wiarą przyjęły. W tym dniu po każdej mszy św. oraz już w sobotę po mszy św. wieczornej będzie można otrzymać od Legionu Maryi Cudowny Medalik.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 13.30 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Sekretariat św. Mikołaja znajdować się będzie w zakrystii.
 4. Pod Patronatem Ks. Abpa Stanisława Budzika w dniu 4 grudnia o godz. 14.00 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się Orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie ulicami Lublina. Dokładny program na plakacie i stronie internetowej wydarzenia.
 5. W związku z upływem kadencji Rad Duszpasterskich, została stworzona na podstawie zgłoszeń lista kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Jest wywieszona na tablicy ogłoszeń i umieszczona na stronie internetowej parafii. Z ogłoszonej listy wybierać będziemy 10 radnych w niedzielę 4 grudnia.
 6. Caritas Polska jak co roku organizuje WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM polegające na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła Ofiary które składamy przy nabywaniu świec 10 zł mała świeca, 20 zł duża świeca, są przeznaczone na dzieło pomocy Caritas – dzieciom.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Jest także śpiewnik kolędowy z 2 płytami CD w cenie 13 zł.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół:
 9. Staffa – 200 zł;  na konto – 830 zł
 10. W dzisiejszą niedzielę polecamy Miłosierdziu Bożemu:

+ Wiesław Nesteruk – 5 rś

+ Jerzy Świderski – 5 rś

+ Marta Mączka – 4 rś

+ Elżbieta Baran – 4 rś

+ Ewa Kaliszewska-Hołub.. – 4 rś

+ Józef Wójcik – 2 rś

+ Barbara Grabarz – 2 rś

+ Leszek Bobrowski – 2 rś

+ Maria Grudzień – 1 rś

+ Andrzej Kerntopf – 1 rś

+ Irena Szokaluk – 1 rś

+ Sławomir Wilkołek – 1 rś

+ Tadeusz Tomaszewski – 1 rś

 

Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzymy dobrego dnia Pańskiego. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami, abyśmy mogli przygotować się na owocne przeżywanie radości tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem.