Witaj na stronach Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie!

sobota, 13 lipca, 2024

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

 

 1. Przez okres wakacji w niedziele nie ma mszy św. o godz. 13.3o
 2. Na parkingu przy garażu od poniedziałku 15 lipca do piątku 19 lipca będzie ustawiony kontener, do którego można składać makulaturę. Środki finansowe, które pozyskamy, będą przekazane na pomocy
 3. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o 19.oo.
 4. We wtorek 16 lipca wypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – zwane Matki Bożej Szkaplerznej. Wychodząc z kościoła na stoliku przy prasie katolickiej możemy otrzymać informacje na temat SZKAPLERZA.
 5. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia pod hasłem „Pokój i Dobro”. Zapisy w parafii trwają do 28 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na plakacie i na stronie www.pielgrzmka.lublin.pl.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i będą z tej okazji zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Niedziela Extra i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu zmarła:

+ Maria Graboś z ul. Gierymskiego w 57 r. ż.

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Irena Skiba – 5 rś

+ Józef Małocha – 4 rś

+ Leszek Solecki – 3 rś

+ Maciej Drozdowski – 3 rś

+ Maria Dąbska – 1 rś

+ Grzegorz Kiciński – 1 rś

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024

 

 1. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po mszy św. o godz. 9.oo.
 2. W sobotę – 13-go – w dniu objawień fatimskich, po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec fatimski, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo.
 3. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia pod hasłem „Pokój i Dobro”. Zapisy w parafii trwają do 28 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na plakacie i na stronie www.pielgrzmka.lublin.pl.
 4. Przypominamy, że przez okres wakacji w niedziele nie ma mszy św. o godz. 13.3o.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Różaniec, Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 6. W dniu 26 czerwca 2024 zmarł w Niemczech ks. Grzegorz Rapa Kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej, Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Charkowie. Msza św. pogrzebowazostanie odprawiona we wtorek, 9 lipca 2024 r., o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu w Bychawie.
 7. W minionym tygodniu zmarł z naszej Parafii:

+ Dariusz Oleksiejuk z ul. Sienkiewicza w 57 r. ż.

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Helena Zalewska – 5 rś

+ Mieczysław Sulowski – 4 rś

+ Stanisław Łoś – 4 rś

+ Andrzej Jóźwik – 4 rś

+ Maria Kobylańska – 1 rś

+ Bożena Konieczniak – 1 rś

+ Wacława Jaworska – 1 rś

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Jarosław Siejko z Parafii pw. św. Jana Pawła II. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które złożymy wychodząc z kościoła.
 2. W tym tygodniu wypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

– We czwartek – Nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.oo.

– W piątek – nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo. Spowiedź rano o godz. 7.oo i po południu od godz. 17.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.oo.

– W sobotę – Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.oo, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.oo.

 1. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.oo.
 2. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesją różańcową w dniu 3 lipca o godz. 19.oo.
 3. W okresie wakacji, a więc od dzisiejszej niedzieli – nie będzie odprawiana Msza św. dla dzieci o godz. 13.3o.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Różaniec, Niedziela, Niedziela Extra, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 5. W minionym tygodniu zmarli:

+ Tomasz Banach z ul. Traugutta w 51 r. ż. pogrzeb w poniedziałek o godz. 12:oo przy ul. Lipowej

+ Barbara Ćwik z ul. Kuncewiczowej w 62 r. ż. pogrzeb w środę o godz. 13.oo na Majdanku

 1. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu

+ Kazimierz Cioczek – 5 rś

+ Tadeusz Przechocki – 2 rś

+ Jan Kowalczuk – 1 rś

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.3o
2. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o godz. 19.oo.
3. W sobotę 29 czerwca wypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo i 18.oo. Nabożeństwo czerwcowe o 16:3o.
4. Za tydzień 30 czerwca będzie u nas gościł Ks. Jarosław Siejko z Parafii pw. św. Jana Pawła II. wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary po każdej Mszy św. na prowadzone prace budowlane w kościele.
5. W okresie wakacji, a więc od przyszłej niedzieli – nie będzie odprawiana Msza św. dla dzieci  o godz. 13.3o.
6. Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Szczegółowe informacje przy stoliku z prasą, lub w kancelarii parafialnej
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Niedziela Extra, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
8. W  dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu
+ Daniela Telman – 3 rś
+ Ewa Drążek – 3 rś
+ Zofia Sykacz – 3 rś
+ Zofia Mazurek – 2 rś
+ Janina Świć – 1 rś

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.3o
2. Msza święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek o godzinie 8:oo w kościele Najświętszego Serca Jezusowego 
3. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na II Archidiecezjalny Dzień Rodzin :
Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.
W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.
Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.
  Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu!
Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław
4. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom I Parafialnego święta Rodzin, które odbyło się w poprzednią niedzielę. Dochód w kwocie 2750 zł. przeznaczyliśmy na Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
6. W  dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu
+ Genowefa Pękała – 5 rś
+ Tadeusz Podkościelny – 5 rś
+ Halina Rębacz – 5 rś
+ Bernarda Szydłowska – 4 rś
+ Joanna Romańczuk – 4 rś
+ Andrzej Sobótka – 3 rś
+ Edward Gronowski – 4 rś
+ Eugeniusz Skałecki – 4 rś
+ Halina Flis – 4 rś
+ Włodzimierz Gębal – 3 rś
+ Małgorzata Nazarewicz – 3 rś
+ Bolesław Widz – 2 rś
+ Zofia Krasnowska – 1 rś
+ Jarosław Stec – 1 rś
+ Krystyna Kopeć – 1 rś
+ Zofia Mazur – 1 rś

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024

1. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.
2. Podczas Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość jubileuszu małżeństw. Wszystkim tegorocznym Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze lata.
3. Od godz. od 13.oo do 16.oo Zapraszamy na I Festyn Parafialny dla Rodzin Szczegóły na plakacie. Nie będzie dzisiaj mszy św. o godz. 13.3o.
4. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konferencja dla rodziców i chrzestnych jutro o g. 19.oo.
5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.3o.
6. Ks. Igor, który gościł w naszej Parafii w ubiegłą niedzielę jeszcze raz dziękuje za złożone ofiary na pomoc ofiarom wojny i uchodźcom przebywającym w szpitalu prowadzonym przez Caritas. Zebrana kwota to 11 200 zł.
7. Przedszkole NASZE SKARBY im. Świętego Józefa z Nazaretu, mieszczące się przy ulicy Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2024/2025. Od września przy przedszkolu powstanie żłobek. Obecnie prowadzona jest rezerwacja miejsc.  Dodatkowych informacji udziela dyrektor przedszkola, tel. 575 388 804
8. Dom Kultury „Bronowice” oraz Rada Dzielnicy Dziesiąta zapraszają na Święto Dzielnicy Dziesiąta, które odbędzie się  14 czerwca o g. 16.oo na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 40. Plakat.
9. Par. św. Jana Pawła II zaprasza na festyn rodzinny w dniu 16 czerwca. Plakat.
10. Archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn odbędzie się  22 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej Plakat.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
12. W minionym tygodniu zmarła: śp. Teresa Kosicka – mama ks. Proboszcza, który bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych i modlili się w intencji śp. Teresy. Serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji mamy ks. Proboszcza w 7 dzień po śmierci – w poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.oo.
13. W  dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu
+ Jacek Berus – 3 rś
+ Henryka Kunikowska – 3 rś
+ Elżbieta Grodzicka – 2 rś
+ Wanda Sternik – 2 rś
+ Władysław Mazur – 1 rś
+ Zofia Kucharczyk – 1 rś
+ Irena Pachla – 1 rś

Zmarła Śp. Teresa Kosicka – Mama księdza Proboszcza Wiesława…

Z żalem zawiadamiamy, że 3 czerwca 2024 r. zmarła śp. Teresa KOSICKA (lat 92), mama ks. Wiesława Kosickiego, proboszcza naszej parafii. Śp. Pani Teresa pochodziła z Parafii Św. Józefa (LSM), często także gościła na Mszach świętych w naszej Parafii.
 
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 6 czerwca 2024 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa w Lublinie. Po Mszy św. złożenie ciała na cmentarzu komunalnym na Majdanku. Różaniec w intencji zmarłej będzie o godz. 10.30.
 
Rodzina prosi o złożenie – zamiast wieńców i kwiatów – ofiar na pomoc osobom ubogim, którymi opiekuje się lubelska Caritas.
 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

 1. Gościmy dzisiaj ks. Igora Kozankiewicza – dyrektora Caritas Spes z Drohobycza na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla uchodźców przebywających w szpitalu prowadzonym przez Caritas.
 2. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o 9.oo. A o godz. 12.oo będzie sprawowana Eucharystia w intencji Kapłanów z okazji rocznicy przyjętych święceń kapłańskich.
 3. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo procesja Eucharystyczna wokół kościoła, dzisiaj po nabożeństwie czerwcowym o godz. 16.3o
 4. W tym tygodniu wypadają: I czwartek i I piątek miesiąca

– W czwartek – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.oo, a  o godz. 18.oo odprawiona będzie Msza św. w intencji dzieci przedszkolnych i szkolnych. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, procesja, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

– W piątek – Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo. Spowiedź rano o 7.oo i po południu od godz. 17.oo.

 1. W piątek 7 czerwca wypada uroczystość Jubileuszowa 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego. Uroczysta Msza św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 10.oo a po mszy św. festyn szkolny.
 2. Tego samego dnia w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa wypada odpust w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.oo. Uroczystość ta znosi post piątkowy.
 3. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.3o.
 5. W niedzielę 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość jubileuszu małżeństw. Prosimy Jubilatów o potwierdzenie swojego uczestnictwa w tej uroczystości, abyśmy dla nich przygotowali pamiątkowe obrazki.
  Z RACJI FESTYNU NIE BĘDZIE tego dnia MSZY o 13:00.
 6. Zapraszamy na I Festyn Parafialny dla Rodzin 9 czerwca w niedzielę w godz. od 13:00 do 16.oo. Szczegóły na plakacie.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu zmarł:

+ Stanisław Golec z ul. Traugutta w 80 r.ż. – pogrzeb we wtorek 4 czerwca o godz. 11.oo w Parafii Zemborzyce

 1. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu

+ Janina Grymuza – 5 rś

+ Michał Stachyra – 5 rś

+ Ryszard Żywicki – 5 rś

+ Urszula Toporowska – 4 rś

+ Justyna Wójcik – 3 rś

+ Adam Tomicki – 1 rś

Fatimski Piknik Rodzinny – 09.06.2024

Fatimski Piknik Rodzinny – 09.06.2024
Parafia MB Fatimskiej
ul. Tuwima 5

– Msza święta godz. 12:00 (Jubileusz Małżeństw)

Po Mszy św.:
– występy na scenie- gry, zabawy i animacje dla dzieci
– Familijka
– dmuchaniec
– popcorn, wata, grill
– wystawa motocykli
– malowanie twarzy
– stoiska tematyczne
– prezentacja karetki pogotowia ratunkowego
– badanie ciśnienia, porady medyczne, profilaktyka antynikotynowa

https://www.facebook.com/events/422827067228017

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024

 1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy zbiórka ofiar do puszek na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych SILOE – na organizację rekolekcji. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza na film: Miało mnie nie być dzisiaj w niedzielę 26 maja o godz. 19.oo w kościele pw. Judy Tadeusza. Plakat.
 3. Zgłoszenie dzieci do chrztu oraz konf. dla rodziców i chrzestnych jutro o godz. 19.oo.
 4. W czwartek 30 maja wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o i 17.oo (nie będzie Mszy św. o godz. 12.oo i 13.3o). Po Mszy św. o godz. 10.3o wyruszy uroczysta procesja Eucharystyczna ulicami: Kunickiego, Sierpińskiego, Siemiradzkiego i Staffa. Prosimy parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, domów, przestawienie samochodów z trasy procesji oraz zorganizowanie i uczestnictwo w procesji. Nabożeństwo majowe o 16.3o.
 5. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek z klas III, II, I oraz przedszkolaków we wtorek po Mszy św. o 18.oo. Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało przeznaczone będą na fundusz stypendialny Centrum Jana Pawła II.
 6. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo procesja Eucharystyczna wokół kościoła (w niedzielę po nabożeństwie czerwcowym o godz. 16.3o).
 7. 1 czerwca w I sobotę miesiąca – Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.oo, a nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.oo.

Po mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

 1. W przyszłą Niedzielę do naszej parafii przybędzie ks. Ihor Kozankiewicz – dyrektor Caritas Spes z Drohobycza na Ukrainie. Wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszki na pomoc dla uchodźców przebywających w szpitalu prowadzonym przez Caritas.
 2. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.oo. A o godz. 12.oo będzie sprawowana Eucharystia w intencji Kapłanów z okazji rocznicy przyjętych święceń kapłańskich.
 3. W niedzielę 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość jubileuszu małżeństw. Do Jubilatów zostały wysłane zaproszenia na tę uroczystość. Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w tej uroczystości, abyśmy dla nich przygotowali pamiątkowe obrazki.
 4. Zapraszamy na I Festyn Parafialny dla Rodzin 9 czerwca w niedzielę w godz. odoo do 16.oo. Zaplanowane są różne atrakcje i niespodzianki. Będą organizowane konkursy, gry i zabawy z nagrodami i stąd nasza prośba o przekazywanie na ten cel różnych artykułów – przedmiotów, które będą nagrodami w tych konkursach i zabawach. Można je przynosić do kancelarii parafialnej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 6. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu

+ Krystyna Wiśniewska – 5 rś

+ Janusz Grabias – 4 rś

+ Stanisław Sobot – 4 rś

+ Jerzy Wójcik – 4 rś

+ Janina Mela – 3 rś

+ Stanisław Olejarczyk – 1 rś

+ Zofia Drozda – 1 rś